Aviatická pouť 2021
Aviatická pouť 2021
Header slide Header slide Header slide Header slide
Remaining time to the Airshow 2021

Bezpečně mezi hvězdami

Aviatická pouť není jen o letadlech, ale také o bohatém pozemním programu. V něm nemůže chybět spousta skvělých zážitků pro děti. 

Letošní mezinárodní letecká show se nese v duchu hvězd na nebi.

Bezpečně mezi hvězdami se budou pohybovat i děti na zemi. Tradičně je pro ně připraveno soutěžní klání na sedmi stanovištích. Po splnění daného úkolu získají razítko do Pamětního listu. Ten bude určitě pěknou vzpomínkou na víkend prožitý na pardubickém letišti.  Pokud děti získají všech   sedm  potvrzení,   mají možnost se  účastnit i velkého finále o super skvělé ceny. Tou první je hit letošního léta – odpočinkový inflabag. Losuje se po oba dva dny vždy u stánku Rádia Blaník v 15.45 h.

A teď k samotným úkolům. Velkou oblibou je pro děti prezentace Policie ČR. Kdy se dětem stane, že se mimo jiné mohou posadit na motorku, podívat se do policejního auta. Pokud děti odpoví na několik dopravních otázek, hned bude jedno potvrzení na Pamětním listu doma. Městská policie má pro děti připravenou zajímavou dráhu se šlapadlem a odrážedlem. Nebude chybět také stánek Celní správy ČR. Děti budou malovat obrázky na téme Zdravá a nemocná příroda. Atraktivní bude určitě i stan Olympijského parku Pardubice 2016. Kromě soutěžní disciplíny bude stan hostit i naše olympioniky Imricha Bugára a Lukáše Gduly. S Hvězdárnou barona A. Krause se nejen děti nemohou podívat velkým dalekohledem na slunce. Rozličným aktivit bude v této části opravdu hodně.

Popřejme dětem a návštěvníkům Aviatické pouti modrou oblohu bez mráčků a spoustu pohody. Ať přijedete do Pardubic odkudkoliv a čímkoliv, vítejte.

≫ Print