Aviatická pouť 2021
Aviatická pouť 2021
Header slide Header slide Header slide Header slide
Remaining time to the Airshow 2021

Kyvadlovou dopravou autobusy a vlakem zdarma

 Již tento víkend se na pardubickém letišti uskuteční Aviatická pouť. Ta je jednou z největších akcí v Pardubickém kraji a každoročně do místa konání přiláká tisíce návštěvníků. V souvislosti s tím lze, nejen v okolí letiště, předpokládat při příjezdu dopravní zdržení. „Na Aviatickou pouť se návštěvníci mohou dostat jak automobily, tak prostředky hromadné dopravy. Pro návštěvníky s automobilem jsme samozřejmě zajistili dostatek parkovacích míst a po oba dny bude k parkování využita také uzavřená silnice v úseku nadjezd Paramo – Dražkovice. Přesto bych rád poprosil návštěvníky, aby, pokud to půjde, volili jiné formy dopravy na letiště než automobily. I když se společně s posílenými hlídkami dopravní policie budeme snažit vše zvládat, musíme počítat i s výrazně omezujícím faktorem, jakým je dopravní propustnost pardubických komunikací, “ říká Josef Hadinec ze Sdružení Aviatické pouti.

A jaké jiné možnosti mají návštěvníci Aviatické pouti? Po Pardubicích lze využít posílených spojů MHD a také zvláštní linky vedoucí z Masarykova náměstí přes Hlavní nádraží na letiště. První spoj zvláštní linky bude odjíždět v 11.10 minut a další budou následovat ve 20minutových intervalech. Obdobně bude zajištěn i odvoz návštěvníků v opačném směru. Je potěšitelné, že díky Dopravnímu podniku a Magistrátu Pardubic je tato mimořádná kyvadlová linka pro návštěvníky s platnou vstupenkou na Aviatickou pouť zdarma.

Pro spojení z celé republiky je výhodné využít četných spojů a služeb společnosti České dráhy, která navíc pro návštěvníky Aviatické pouti připravila slevy na jízdném. „Ze zastávky Pardubice závodiště až do areálu letiště budou vypravovány motorové soupravy, které přivezou návštěvníky až do samotného centra dění. Vzrůstající zájem o tento bezproblémový způsob dopravy v předešlých ročnících ukazuje, že velké množství návštěvníků raději dává přednost pravidelně fungující železniční dopravě před možnou zácpou na silnicích, “ dodává Josef Hadinec.

V letošním roce je připravena i zcela nová služba pro návštěvníky. Jedná se o přepravu na Aviatickou pouť vrtulníkem. Se sloganem „Vyhněte se stylově dopravním zácpám“ nabízí dopravu z místa nedaleko vlakového nádraží přímo až na letiště.

Samotný přístup návštěvníků do areálu letiště se již tradičně uskuteční hlavní bránou a částečně i bránou u Dostihového závodiště. Na obou místech bude možné zakoupit jak vstupenky, tak i oblíbené katalogy.

Aktuální informace a podrobnosti o programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

 

 

 

 

≫ Print