Aviatická pouť 2021
Aviatická pouť 2021
Header slide Header slide Header slide Header slide
Zbývá do začátku Aviatické pouťi 2021

Soutěž o Pohár Josefa Františka

Program Aviatické pouti každoročně přináší nejen pestrý letový program, ale také spoustu zábavy v jednotlivých pozemních ukázkách. Stejně tak tomu bude i letos, kde se ve dnech 28. a 29. června uskuteční na pardubickém letišti již šestadvacátý ročník Aviatické pouti.

„Variace pozemního programu je každoročně velice pestrá a v řadě aktivit myslíme především na mladé návštěvníky. Například jednou ze soutěží připravených v letošním roce pro děti a mládež od 3 do 15 let je Branný závod o Pohár Josefa Františka. Ten připravila Československá obec legionářská ve spolupráci se ZeHa studiem Chrudim a TANK POWER Přelouč především na počest hrdinství československých vojenských letců ve Velké Británii v době druhé světové války. Josef František byl český stíhací pilot - letecké eso, který se svými sestřely významně zapsal do dějin bitvy o Británii. Soutěžit se pochopitelně bude po oba dny a pro vítěze jsou připraveny diplomy podepsané letci - válečnými veterány. Určitě se nikdo nebude nudit, “ říká Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.

Dodejme, že soutěžit se bude v mobilním lanovém centru, své bojové dovednosti prověří soutěžící i za pomoci technologie Battlefield live v téměř reálném boji a sílu a dynamiku vyzkouší v disciplíně Bungee running. Dále je pro návštěvníky připravena ukázka historie četníků v období války prezentovaná členy Četnické pátrací stanice Pardubice s historickými artefakty a dobovým testem znalostí. O zlatý hřeb se postará Klub vojenské historie 276th Sqdn. RAF, zaměřený výhradně na Royal Air Force. Představí se také elitní parašutisté ze 43. výsadkového praporu v Chrudimi s bojovým vozidlem Kajman a plnou výzbrojí, kterou bude možné si osobně vyzkoušet. Pro návštěvníky je připravena i panelová výstava NKP Ležáky.

≫ Vytisknout