Aviatická pouť 2021
Aviatická pouť 2021
Header slide Header slide Header slide Header slide
Zbývá do začátku Aviatické pouťi 2021

Velké hasičské setkání

Pohoda u hasičůKaždoročně se na Aviatické pouti prezentovala technika letištních hasičů Pardubice a to nejen na hotovostní stojánce, ale i další technikou poočku v zákulisí. Byla to indicie pro zamyšlení jak rozšířit návštěvníkům dění na zemi. Vždyť hasiči již z podstaty věci či bezpečnosti letového provozu byli přítomni u počátků aviatiky a jejich modernizace šla s tou leteckou takřka bok po bok - byli součástí každého významnějšího letiště.

Při AP 2010 se nám podařilo zorganizovat setkání celé škály hasičské techniky od prvních ručních „koněk“ přes záchranářský obrněný transportér OT-64 po hasičský speciál Panther z pražského letiště, který reprezentoval nejmodernější výdobytek pro boj s červeným kohoutem. Následující rok potvrdil dobrý zámysl zpestřit našim návštěvníkům doprovodné dění na zemi. A proto s heslem: "Do třetice všeho dobrýho..." máme pro Vás opět připraveno letošní setkání hasičů, kde se můžeme těšit i na osvěžující spršku z laufů stříkaček, jež přijde vhod v horkém programovém a slunečním víkendu na Aviatické pouti.

Již nyní Vám můžeme podle seznamu přihlášených účastníků slíbit, že v hasičském "oddělení" strávíte delší dobu svého letištního pobytu. A proto přijďte včas! Hradní

 Naladíme Vás například unikátní hasičskou Mercedeskou, která sloužila na Pražském hradě. Osvěžení nejen pro nejmenší

Občersvíme Vás „umělým“ deštíkem v případu mimořádného slunečního víkendu, který je u nás na letišti téměř pravidlem. Zejména pro děti to byl podnět si zařádit o letových přestávkách a vzpružit se pro další sledování letadel na slunečné obloze.

hasici-19

Něco pro příznivce speciální techniky přijede od Staré Boleslavi.

h

K vidění jsou i krasavci ze starších zbrojnic.

p6062406

... a ještě ze starších zbrojnic.

p6060275

 Nezapomínáme ani na úplné romantiky z koňské doby.

Pro další náhled, co všechno na Vás čeká, klikněte na pdf prezentaci zde...

Hasičskou a záchranářskou techniku pro Vás na letiště přivezly zejména jednotlivé Sbory dobrovolných hasičů, Hasiči letiště Pardubice, hasiči Pardubického kraje a další. Podporou nám byl již druhým rokem i server www.pozary.cz a zvláštní poděkování patří veliteli letištních hasičů v Pardubicích Vítkovi Jelínkovi a Ondrovi Plockovi s SDH Rosice n. Labem, který se celoročně staral o komunikaci s hasiči a při svých pracovních a školních povinnostech vydržel i letos až do finále.

Mirek Toman, AP

≫ Vytisknout