Aviatická pouť 2019
REDBULL RACE
Aviatická pouť 2019
Header slide Header slide Header slide Header slide Header slide
Zbývá do začátku Aviatické pouťi 2019

Nejen letecká archeologie...

Samostatnou kapitolou Aviatické pouti v doprovodném programu je již několik let ukázka činnosti nadšenců, kteří mapují sestřely letounů s jejich následným vyzvednutím. Připomeňme si, že právě na pardubické akci vzniklo a následně se ujalo označení "letecká archeologie".

Takto to známe z pardubického letiště.

Letecký archiv Čepí pod vedením Honzy Pohorelce zaznamenal v této branži úspěchy a nespokojil se pouze s vykopávkami. Svou aktivitu rozšířil do další sběratelské oblasti týkající se letadel a všeho zajímavého co k nim náleží.

Pro AP 2012 se dokončuje přední část Su-22

Aby nalezené a nashromážděné artefakty nezůstaly skryty před zraky veřejnosti, tak jako po válečných událostech pod pokrývkou zeminy, je v obci Čepí na Pardubicku vytvořena zajímavá výstava v části firemních prostor POHORELEC s.r.o. Není bez zajímavosti, že letecký archiv plánuje vytvořit samostatné muzeum a doufejme, že právě díky Aviatické pouti by v popisu charakteristiky činnosti mohl figurovat právě pojem "letecká archeologie".

Na Aviatické pouti 2012 se Letecký archív Čepí představí nejen s každoroční klasikou: nalezené motory válečných plnokrevníků, výbavy a výstroje pilotů, části letounů, ale nově i s poválečnými leteckými díly, kde dominovat bude nejen kabina legendárního SU-22, ale i další a nové nálezy a sbírky. Můžeme očekávat, že s Honzou přijedou do Pardubic podobně fungující kluby a archivy, abychom se mohli těšit na rozsáhlou expozici.

Na AP 2010 při oslavách 100 let české aviatiky.

Obrazem Vám přinášíme malou ukázku z prostor Leteckého archívu Čepí. Tyto archivní cennosti zčásti uvidíte i na dvaadvacáté Aviatické pouti:

Pro aktuální informace z archívu klikni zde...Mirek Toman

≫ Vytisknout