Aviatická pouť 2021
Aviatická pouť 2021
Header slide Header slide Header slide Header slide
Zbývá do začátku Aviatické pouťi 2021

Letecká akrobacie na Aviatické Pouti 2012

        Mezi představeními z bloku "Století vzdušných soubojů" budou na letošní Aviatické pouti k vidění také špičkové ukázky letecké akrobacie v podání úspěšných reprezentantů České republiky Marka Hyky, Petra Kopfsteina a Martina Šonky. Posledně jmenovaný letec se proslavil také díky své účasti v populárních závodech světové série Red Bull Air Race v roce 2010. Na Aviatické pouti 2012 předvede svůj speciál Extra 330SR zatímco Petr letoun Extra 330SC a Marek SBACH 300. Diváci se tedy mohou těšit celkem na tři dechberoucí sólová vystoupení naší akrobatické elity.
      Vedle toho Aviatická pouť nabídne již tradiční, ale vždy úžasné, vystoupení nejlepší akrobatické skupiny světa The Flying Bulls Aerobatic Team ve složení Radka Máchová, Jiří Saller, Miroslav Krejčí a Jiří Vepřek.

Foto nahoře: Zleva Petr Kopfstein, Martin Šonka a Marek Hyka společně na "bedně" po českém triumfu na Otevřeném mistrovství Maďarska v roce 2011.
Foto dole: Radka Máchová v kokpitu Zlínu 5OLX vede akrobatickou skupinu The Flying Bulls Aerobatic Team do přemetu. Atraktivní foto zachycuje horní úvrať tohoto manévru, za povšimnutí stojí dokonalé "usazení" ostatních letounů formace.

≫ Vytisknout