Aviatická pouť 2017
Aviatická pouť 2017
Header slide Header slide Header slide Header slide
Zbývá do začátku Aviatické pouťi 2017

Trasa k nám

Mapa přístupů do areálu MAPA PŘÍSTUPŮ DO AREÁLU
LETIŠTĚ ZDE
Mapa areálu MAPA AREÁLU
AVIATICKÉ POUŤI ZDE
letadlem vlakem autobusem autem pesky kolmo
Letadlem Vlakem Autobusem Autem Pěšky Na kole nebo bruslích

VLAKEM

Pardubice jsou výborně dostupné vlaky Českých drah ze všech koutů republiky. Najděte si proto své spojení na www.cd.cz. Po příjezdu do Pardubic (na hlavní nádraží) doporučujeme pokračovat pravidelnými nebo posilovými vlaky (je možné se svézt i oblíbeným historickým motoráčkem) do zastávky Pardubice závodiště. Zakupte si proto jízdenku (nejlépe VLAK+ viz níže) až do zastávky Pardubice závodiště. Jste-li držitelkou/držitelem platné vstupenky na Aviatickou pouť, můžete se ZDARMA přepravit zvláštními vlaky vedenými historickým motoráčkem, které pojedou z hlavního nádraží na závodiště v 9.29, 10.11, 11.05, 11.58 a ve 13.05. V ostatních vlacích Českých drah je nutno mít jízdenku dle platného tarifu! Vstupenky na Aviatickou pouť lze zakoupit v předprodeji také v pokladnách Českých drah nebo v průběhu akce od našich prodejců na zastávce Pardubice závodiště. 

Detailní jízdní řády vlaků jsou ke stažení zde (viz příloha - doporučujeme tisknout na šířku formát A3 nebo A4)

SLEVA VLAK+ CD_narodni_dopravce

Stejně jako v minulých letech, i letos nabízejí České dráhy všem návštěvníkům možnost využít slevu VLAK +. Při nákupu zpáteční jízdenky požádejte o slevu VLAK+ na Aviatickou pouť v Pardubicích. Bude Vám poskytnuta sleva ve výši 25 % z ceny zpáteční jízdenky do 2. vozové třídy dle ceníku 2D tarifu TR10.  Jízdenky s touto slevou mohou být vystaveny do stanice Pardubice hlavní nádraží nebo Pardubice závodiště. 

Při návštěvě Aviatické pouti pak rozhodně nezapomeňte navštívit stánek Českých drah, a.s.,  kde Vám bude Vaše zpáteční jízdenka označena razítkem VLAK+, bez něhož nebude jízdenka při zpáteční cestě uznána. Tento stánek se bude nacházet poblíž prostoru pro Dětský den a bude vyznačený na informačních tabulích.

Prodej jízdenek se slevou VLAK+ na Aviatickou pouť v Pardubicích bude zahájen  15.5.2017. O podrobnějších podmínkách použití slevy se informujte u osobních pokladen železničních stanic. 

Více informací o dopravci České dráhy, a.s. a nabízených službách naleznete na internetových stránkách www.cd.cz  

AUTOBUSEM

Pardubice jsou dobře dostupné i autobusem. Prochází jimi několik dálkových linek a především zde končí řada příměstských linek z blízkého okolí. I o víkendu se tak lze do/z Pardubic dostat řadou spojů, jejichž jízdní řád můžete najít zde: http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/

Po příjezdu na autobusové nádraží se přesuňte na hlavní nádraží (asi 5 minut chůze) a pokračujte pravidelným či zvláštním vlakem do zastávky Pardubice závodiště, nebo můžete využít posilové spoje Dopravního podniku Pardubice, které Vás BEZPLATNÉ přepraví od hlavního nádraží v intervalu 20 min. na letiště. Jízdní řád posilových spojů . 

PĚŠKY


Pěší přesun z nádraží na letiště je s ohledem na přestavbu nadjezdu Paramo dost zdlouhavý a komplikovaný (na nadjezd je chodcům vstup zakázán) a tudíž ho nedoporučujeme. Využijte pravidelné či posilové vlaky do zastávky Pardubice závodiště a navazující letištní expres nebo kyvadlové spoje městské hromadné dopravy.

 

AUTEM

Pro cestu vlastním automobilem doporučujeme, abyste přijeli s dostatečným předstihem, včas zaparkovali a vyhnuli se zácpám na silnicích a hlavně - stihli to do dejiště Aviatické pouti před zahájením programu. Policie, organizátoři a informační značení budou zajišťovat navádění aut k vyhrazeným parkovacím prostorům. Odtud je to na letiště 10-15 minut normální chůzí. Pokud se vám podaří zaparkovat na části silnice č. 37 podél závodiště, dočasně uzavřené pro parkování návštěvníků Aviatické pouti, můžete si přímo zde od našich prodejců zakoupit vstupenku (pokud již nemáte z  předprodeje ). S platnou vstupenkou se totiž můžete svézt letištním expresem z přilehlé vlakové stanice Pardubice závodiště až na letiště.

Chraňte životní prostředí a své nervy, nechte auto doma.

Na kole, NA Bruslích

Město Pardubice disponuje sítí cyklistických stezek, většinou souběžných se silniční komunikací. Příjemná projížďka je z centra přes nádraží a most u Parama až na letiště. Tato a všechny ostatní trasy jsou vyznačeny na mapě města a v turistických mapách Pardubického kraje.

Pěšky

Neplaťte za taxíky, jízdenky nebo parkování, udělejte si zdravotní procházku. Pardubice nejsou Londýn, přejdete je od jednoho konce na druhý za hodinku. Rovnou z chodu si to můžete namířit do areálu letiště buď hlavní bránou z Pražské ulice nebo na železniční zastávku Pardubice- závodiště. Zde si zakoupíte vstupenku od našich prodejců (pokud již nemáte z  předprodeje ) a necháte se na na letiště svézt ZDARMA Airport Expressem Regionova Českých drah .

VLASTNÍM LETADLEM

Přileťte do Pardubic vlastním létajícím aparátem. Pro detailní příletové a odletové pokyny klikněte zde .

VRTULNÍKEM 

Leťte vrtulníkem od obchodního domu UNI HOBBY a vyhněte se dopravním zácpám. Více info a ceny zde

ZTP a ZTPP

Návštěvníci s kartou ZTP či ZTPP mají každoročně vstup na Aviatickou pouť zdarma. Do areálu mohou vjet vlastním vozidlem na parkoviště VIP viz mapa a tam zanechat svůj vůz.

LETECKY

Velké množství renomovaných společností a nízkonákladových dopravců pravidelně létá z většiny evropských zemí i vzdálenějších destinací na mezinárodní letiště Praha Ruzyně nebo Brno Tuřany .  Přímo do Prahy můžete letět z:

Abu Dhabi
Almaty
Amsterdam
Antalya
Athens
Baku
Barcelona
Bari
Basel / Mulhouse
Beirut
Berlin / Tegel
Birmingham
Bristol
Brussels
Bucharest / Otopeni
Budapest
Cologne
Copenhagen
Donetsk
Dubai
Dublin
Dusseldorf
East Midlands
Edinburgh
Eindhoven
Ekaterinburg
Frankfurt
Gdansk
Geneva
Gothenburg
Hamburg
Hannover

Helsinki
Istanbul
Kazan
Kiev / Borispol
Kosice
Krakow
Krasnodar
Larnaca
Leeds
Lisbon
Ljubljana
London / Gatwick
London / Heathrow
London / Luton
London / Stansted
Lviv
Lyon
Madrid
Manchester
Marseille
Milan / Bergamo
Milan / Malpensa
Minsk
Moscow / Sheremetyevo
Munich
Naples
New York / J. F. Kennedy
Newcastle
Novosibirsk
Odessa
Oslo

Ostrava
Paris / Charles de Gaulle
Perm
Pisa
Poznan
Riga
Rimini
Rome/Fiumicino
Rostov
Rotterdam
Samara
Seoul / Incheon
Skopje
Sofia
St Petersburg
Stockholm / Arlanda
Strasbourg
Stuttgart
Tallinn
Tashkent
Tbilisi
Tel Aviv
Venice/Marco Polo
Venice/Treviso
Vienna
Vilnius
Voronezh
Warsaw
Yerevan
Zagreb
Zurich

Po přistání nasedněte na taxi, letištní shuttle nebo autobus městské dopravy a jeďte na hlavní vlakové nádraží. Všechny možnosti dopravy z letiště Praha jsou popsány níže.

Dále lze letět přímo na mezinárodní letiště Pardubice z Moskvy (Domodedovo a Vnukovo) a to čtyřikrát týdně. Pro aktuální letový řád klikněte  zde .

≫ Vytisknout